19:23
У МДУ провели урочистий онлайн захід «Дивовижний світ грецької мови» з нагоди Всесвітнього Дня грецької мови

8 лютого 2021 року о 14.00 кафедра грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету провела урочистий онлайн захід «Дивовижний світ грецької мови» з нагоди Всесвітнього Дня грецької мови. 9 лютого було встановлено Всесвітнім днем грецької мови, в день пам'яті національного поета Греції Діонісія Соломоса, відповідно до спільного рішення Міністерств закордонних справ, внутрішніх справ та Міністерства освіти і релігії Греції (Урядовий вісник B', 1384 від 24 квітня 2017 р.).

В онлайн заході «Дивовижний світ грецької мови» взяли участь викладачі та студенти факультету грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету, учні загально-освітніх та спеціалізованих шкіл № 46 (с. Старий Крим), № 8 (с. Сартана), № 47 (м. Маріуполь) № 50 (м. Одеса), елліни та філелліни. Впродовж заходу було презентовано 2 доповіді студентів факультету. Перша доповідь була присвячена Александру Македонському та змінам у грецькому світі, спричиненим завоюваннями геніального полководця. Зроблено акцент на тому, що в епоху еллінізму грецька мова перетворилася на мову міжнародного спілкування – lingua franca. Запрошені учні, учасники заходу, які цікавляться грецькою мовою та культурою, мали можливість ознайомитись з цікавими фактами щодо розповсюдження грецької мови за часів А. Македонського та міжнародного статусу грецької мови епохи еллінізму. Саме грецька мова з її багатими літературними традиціями та використанням як в освіченому середовищі, так і серед простолюду, змогла якнайкраще виконати місію поширення християнства.


Другу доповідь було присвячено лексиці грецького походження в українській мові. Учасники заходу ще раз переконалися в різноплановості сфер використання запозичень з грецької мови, зумовленої симбіозом культур. Також учням було запропоновано взяти участь у дискусії щодо еквівалентів грецьких фразеологізмів в українській мові. Учні шкіл активно демонстрували знання грецької мови, історії грецької мови, розповідали історії їхньої появи в грецькій мові.


Свято грецької мови зібрало шанувальників та знавців мовної, історичної та культурної спадщини грецького народу та залишило всім учасникам заходу приємні враження.

Переглядів: 131 | Додав: Деканат
Всього коментарів: 0