_______________________________________________________

Бібліотека елліністичних студій
____________________________________________________________



Положення про бібліотеку елліністичних студій імені Костянтиноса Левендіса


Бібліотека елліністичних студій «Костянтинос Левендіс» розміщується на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету. Це найбільша в Україні бібліотека грецької літератури з фондом понад 18 тисяч екземплярів наукової, навчальної та художньої літератури грецькою, англійською, італійською, латинською, німецькою мовами.

Початок формування бібліотеки елліністичних студій «Костянтинос Левендіс» було покладено у 2005 році, коли МДУ відвідали Президент благочинного Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» Анастасіос Пол Левендіс та Директор Фонду, Почесний професор МДУ Васос Карайоргис.

Офіційне відкриття бібліотеки відбулося 17 червня 2006 року за участю ректора МДУ, професора, Почесного Консула Республіки Кіпр у Маріуполі пана К.В. Балабанова, директора Фонду пана Васоса Карайоргіса, Генерального Консула Греції в Маріуполі пана Франгіскоса Костеленоса та численних викладачів та студентів факультету грецької філології. Комплектуванням бібліотеки опікується фонд «Анастасіос Г. Левендіс», а саме: президент фонду Анастасіос Левендіс, постійний член ради правління фонду Васос Карайоргис і директор фонду Хараламбос Бакірдзис. Усі вони є почесними професорами МДУ. На момент відкриття фонд бібліотеки нараховував 6285 примірників.

Доступ до бібліотеки елліністичних студій є відкритим. Її фондом, який поповнюється на регулярній основі, користуються студенти, викладачі і науковці України, Греції, Кіпру, Італії.

Фонд бібліотеки має підручники з новогрецької мови, історії, мовознавства, методики викладання, педагогіки, права, релігії, словники, енциклопедії та художню літературу. У фонді є рідкісні та унікальні книги, у тому числі з приватних колекцій директорів благочинного фонду.

Здобувачі ВО використовують літературу бібліотеки під час написання курсових, кваліфікаційних та магістерських робіт, для підготовки до занять з новогрецької мови, літератури, лінгвокраїнознавства, мовознавства, діалектології, теоретичної граматики та стилістики тощо. Для зручності користування бібліотечним фондом створений електронний каталог.